V Konferencja Osiągnięć Studenckich Kół Naukowych Uczelni Technicznych – STUKNUT’19

Studenci z SKN „Rotor” wzięli udział w V Konferencji "Osiągnięcia Studenckich Kół Naukowych Uczelni Technicznych" - STUKNUT'19. Organizatorem był Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechnika Gdańska a odbyła się ona na pokładzie żaglowca STS Pogoriaw dniach 26.10 - 02.11. Konferencja ta poświęcona jest prezentacjom i dyskusji nad osiągnięciami studentów zrzeszonych w kołach naukowych uczelni technicznych. Swoje [...]

19 listopada 2020|

Konferencjia SOLIDEXPERT dotycząca rozwiązań i technologii wspierających Przemysł 4.0

25 października 2019 nasza Piła oraz reprezentacja Rotoru pojechała do Krakowa. W stolicy małopolski braliśmy udział w konferencji zorganizowanej przez firmę SOLIDEXPERT dotyczącej rozwiązań i technologii wspierających Przemysł 4.0. Przy okazji prezentowaliśmy nasz bolid, przy którego tworzeniu korzystaliśmy z oprogramowania dostarczonego przez organizatora tego wydarzenia.

19 listopada 2020|

Konferencja prasowa Shell Eco-marathon w Warszawie

7 czerwca 2019 uczestniczyliśmy w konferencji prasowej Shell Eco-marathon w Warszawie. Spotkaliśmy tam drużyny z Polski, które również jak my biorą udział w zawodach. Bardzo nam było miło wymienić się z wami wspólnymi przeżyciami i radami na przyszłość. Życzymy wam powodzenia na zawodach, a organizatorom konferencji dziękujemy za ciepłe i miłe przyjęcie!

19 listopada 2020|

Posiedzenie Senatu / Parada studentów

31 maja 2019 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu na PWSZ w Krośnie. Shell Eco-marathon Rotor PWSZ Krosno otwierał dziś pochód juwenaliowy! Podczas obchodów 20-lecia naszej uczelni otrzymaliśmy podziekowania za osiągnięcia naszego koła. Nagrodę odebrał nasz nieoceniony kierowca bolidu. Dziękujemy władzom uczelni za wyróżnienie!

19 listopada 2020|

Shell Eco-marathon Netherlands

Shell Eco-marathon Netherlands już za nami! Czy jesteśmy zadowoleni z rezultatów? Tak! Jak najbardziej, ponieważ udało nam się pobić kolejny rekord 749 km/l. Wynik ten motywuje nas do jeszcze większej pracy. Podczas pierwszych oficjalnych jazd udało nam się zdobyć wynik: 707,5 km/ 1 litr etanolu. Drugi dzień jazd kończymy z wynikiem 749km/l, to wynik lepszy o ponad [...]

19 listopada 2020|

MATLAB Expo 2019

1 kwietnia w Warszawie z odbyła się konferencja MATLAB Expo 2019. Tomasz Kosztyła i Krzysiek Ochałek zaprezentowali jak Rotor korzysta z oprogramowania MATLAB przy budowie "Piły" oraz zdobyli dużo cennych informacji, które bez wątpienia okażą się przydatne w projektowaniu części do naszego bolidu.

19 listopada 2020|